Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Z twórczością artystyczną na ty

W wakacje w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach nikt nie narzekał na nudę. W myśl powiedzenia: „Dla każdego coś miłego” było nie tylko miło, ale także kreatywnie, pachnąco, kolorowo i edukacyjnie. A wszystko to w klimacie łączącym nowoczesność z tradycją.

Wakacyjne zajęcia i warsztat twórczości artystycznej rozpoczęła „Letnia Stefa Twórczości Plastycznej”. Podczas zajęć prowadzonych przez instruktor ds. plastycznych Iwonę Karwat – Kłosek dzieci poznały tajniki rękodzieła oraz różne formy działalności artystycznej jako próby przekazu wewnętrznych emocji oraz wyrażenia wewnętrznej wrażliwości artystycznej. W ramach realizowanych zajęć dzieci wykonały maskotki z wełny, ramki na zdjęcie, papierowe zwierzaki i hawajskie kwiaty. Kolorowe motki wełny, rolki bibuły i wielobarwne kartony pobudziły wyobraźnię dzieci oraz pozwoliły na samodzielne stworzenie pięknych wełnianych lalek i hawajskich kwiatowych naszyjników, natomiast interesujące dodatki i ozdoby pozwoliły na wykonanie niepowtarzalnych ramek na zdjęcia i papierowych zwierzaków.

Pobudzenia wyobraźni i rozwoju kreatywności wśród najmłodszych nie zabrakło również w kolejnej odsłonie wakacyjnych zajęć, którymi były warsztaty z Catarpillar Enterprises. Tworzenie naszyjników, zawieszek, kolczyków z żywicy utwardzonej w świetle UV to tylko przedsmak tego, co działo się w kolejnych tygodniach artystycznych wakacji w pracowni Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Dzieci własnoręcznie wykonały wyroby z żywicy, świece żelowe oraz slim glutki. Uczestnicy zajęć mieli także możliwość wypróbowania swoich sił w malowaniu piaskiem oraz ebru – tradycyjnej tureckiej sztuce zdobienia papieru polegającej na przenoszeniu na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzonych na wodzie zagęszczonej tłustą substancją. Dopełnieniem całości była Pracownia Kreatywności Manualnej, w której uczestnicy wzięli udział w warsztatach bibułkarskich i zabawkarskich i wykonali łapacze snów, natomiast niedzielne popołudnia dzieci mogły spędzić aktywnie na świeżym powietrzu w ramach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach animacji.

Wakacyjny projekt artystyczny realizowany w ramach akcji Lato w Mieście 2022 adresowany do najmłodszych mieszkańców Gminy Łazy ukierunkowany był na rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz podjął próbę odkrycia w młodym pokoleniu ukrytych talentów i zaszczepienia nowych pasji. Grupa dzieci, które fascynuje tworzenie, budowanie i konstruowanie podczas wakacyjnych warsztatów miały możliwość poszerzyć swoje horyzonty artystycznej wizji dziecięcego świata.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.