Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Wakacje w bibliotece

Batman, słońce i prasowanie… tak zaczęły lato uczestnicy wakacyjnych zajęć realizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach.

Podczas pierwszych bibliotecznych wakacyjnych spotkań bibliotekę odwiedziła Katarzyna Domagała z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu, z którą dzieci miały możliwość porozmawiać o opalaniu, wypoczynku nad wodą, bezpiecznej jeździe na rowerze, telefonach alarmowych i kleszczach. Uczestnicy spotkania rozwiązali też słoneczną krzyżówkę i odbyli małą biblioteczną misję ratunkową. Na zajęcia z młodymi czytelnikami przybył też Batman, w którego się wcielił Michał Łada  – pracownik Fundacja Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego w Podlesicach, który na co dzień zajmuje się oprowadzaniem wycieczek i zdradzaniem najciekawszych sekretów Jaskini Głębokiej. Superbohater przygotował prezentację multimedialną o nietoperzach i ich znaczeniu w ekosystemie.

Warsztaty ostatniego tygodnia nie tylko w dzieciach pobudziły kreatywność, ale także w bibliotekarzach obudziły dzieci. Wystarczyło tylko jedno wakacyjne słowo: latawce. Uczestnicy spędzili bardzo kolorowy i pracowity tydzień. Dziecięce dłonie spotykały się z dłoniami dorosłymi, by razem wiązać i sznurować, kolorować i kleić, psuć i naprawiać, być niecierpliwymi i ćwiczyć cierpliwość. Latawce w wakacje to jest to.

Obszerna galeria z wakacyjnych wydarzeń w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łazy w linku
https://www.facebook.com/Biblioteka-Publiczna-Miasta-i-Gminy-w-%C5%81azach-873676072701855


Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.