Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Na trasie wakacji klocki i planetarium

Wakacje w Miejskim Ośrodku Kultury to nie tylko zajęcia i warsztaty realizowane w lokalnych pracowniach, ale także wycieczki mające na celu pokazanie dzieciom ciekawych zjawisk oraz interesujących przedsięwzięć.

Na trasie wakacyjnych wycieczek w tym roku znalazło się Kreatywne Centrum Zabaw i wystawa 1000 klocków oraz Planetarium w Chorzowie.

Piaskownica pełna klocków Lego, miasteczko Lego City oraz Lego Duplo, makiety z klocków oraz układanie fantazyjnych zestawów to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci z Łaz w Kreatywnym Centrum Zabaw w Katowicach. Uczestnicy wycieczki od pierwszego momentu przekroczenia progu sali wypełnionej klockami było pod ogromnym wrażeniem czekających na nich atrakcji. Tutaj nic nie ograniczało ich wyobraźni. Miniaturowe elementy, pociągi, autka, zwierzątka, figurki zapraszały do zabawy. Wśród torów, po których mknął miniaturowy pociąg dzieci wybudowały kolejową infrastrukturę oraz nawiązując do historii Łaz stworzyły kolejarskie miasto.

Geofizyka, kosmos, astronomia, ciemna materia i miriady parseków to tylko niektóre pojęcia, które niejedną osobę przyprawiają o zawrót głowy i sprawiają, że tajemnic świata jest więcej niż myśleli. Jednak na wiele pytań i wątpliwości można znaleźć odpowiedź w niepowtarzalnym i jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie jakim niewątpliwie jest Planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Łazy podczas wycieczki do planetarium poznali tajemnice sejsmologii, meteorologii i astronomii. Dużym zaskoczeniem było dla nich przeżycie trzęsienia ziemi, lotu w kosmos i przebywania w bliskiej odległości burzowej błyskawicy. Na rozgwieżdżonym niebie dzieci zaobserwowały wiele gwiazdozbiorów, konstelacji i układy gwiazd.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.