Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Marsz Łazanek z okazji 15-lecia UTW

Z okazji obchodzonego w tym roku 15-lecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach w mieście odbył się Marsz Nordic Walking, który został zorganizowany przez Sekcję Nordic Walking UTW w Łazach. To po zawodach pływackich oraz turnieju brydżowym kolejna inicjatywa, która wpisała się tegoroczne obchody jubileuszowe.
„W zdrowym ciele zdrowy duch” to sentencja, która towarzyszy aktywnym seniorom w Gminie Łazy od lat. 9 lipca po raz kolejny słowa przełożyły się na działanie. Grupa Łazanek, bo tak nazywają się aktywni seniorzy, którzy tworzą Sekcję Nordic Walking UTW w Łazach, zorganizowała marsz z kijkami. Dokładnie o godz. 9:00 na placu przy fontannie zgromadziła się liczna ekipa, która z niekrytą radością wyruszyła w teren. Trasa marszu przebiegała urokliwymi terenami łąkowo-leśnymi przez Głazówkę, Słotwinę, kamieniołom w Niegowonicach do Biwaku Leśnego Mitręga, gdzie zaplanowano odpoczynek przy ognisku. Uczestnicy pieszej wyprawy podczas postoju nie tylko upiekli kiełbaski, ale także zorganizowali degustację domowych przetworów wykonywanych z ekologicznych produktów wyhodowanych w ogródkach z domieszką ziół.

„Bardzo się cieszę, że na rajd zgłosiła się tak liczna grupa osób, które zechciały wyjść z domów i aktywnie spędzić sobotę na świeżym powietrzu. Zgodnie z założeniem, że marsz zorganizowany został z okazji 15-lecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach zaplanowaliśmy, że w marszu musi wziąć udział 15 uczestników, którzy do pokonania mają 15 km, a na ognisku upieką 15 cm kiełbasy. Przy okazji leśnego relaksu zorganizowaliśmy degustację domowych przetworów i produktów m.in. skosztowaliśmy chleb pomidorowy i mini korniszonki w zalewie ziołowej. Wszystkie przetwory zostały przyprawione ziołami, które rosną w naszych ogrodach i na łąkach” – powiedziała Maria Węgiel, liderka Sekcji Nordic Walking Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach.

 Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Łazy i nie tylko. W marszu uczestniczyła Sekcja Nordic Walking „Łazanki” oraz osoby zaprzyjaźnione z aktywnymi seniorami. Pogoda i siły dopisały.

Galeria zdjęć:



Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.