Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Klub Senior+ w Gminie Łazy

Gmina Łazy podpisała umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poprzez Wojewodę Śląskiego  na realizację projektu pt. „Aktywny senior czyli Klub Senior + w Gminie Łazy”.

Celem projektu jest  zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym, rozpoznawanie potrzeb Seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.

Realizacja zadania przyczyni się do zaspokojenia potrzeb starszej części społeczności lokalnej w zakresie atrakcyjnego, ogólnodostępnego miejsca spotkań, organizacji ciekawych warsztatów, zajęć, zagospodarowania wolnego czasu i integracji społeczności lokalnej. Klub "Senior+"  w Łazach zostanie utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w gminie. Zadaniem klubu Senior + będzie zagospodarowanie czasu wolnego po zakończeniu aktywności zawodowej, podtrzymanie aktywności i dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz włączenie do życia społeczności lokalnej. Zadanie podzielone zostało na etapy.

I etap realizacji projektu to zakup wyposażenia i sprzętów na potrzeby działania Klubu Senior +  w Łazach. Realizacja zadania zakończy się w listopadzie 2022roku. Całkowity koszt zadania to wartość 102.946,00 zł w tym dotacja 82.336,00 zł.

Etap II to uruchomienie Klubu Senior + poprzez organizację spotkań  tematycznych, zajęć kulinarnych, edukacyjnych, kulturalnych, plastycznych i ruchowych. Wszystkie działania prowadzone będą w budynku KTS w Łazach przy ul. Spółdzielczej 2. Etap II zaplanowano na rok 2023-2024.


Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.